wtorek, 6 czerwca 2017

Wywiad z naszą uczennicą- Natalią Meksą
Natalia Meksa w Centrum Baletowym Neoclassica jest już od 3 lat, dzięki swojej ciężkiej pracy i uporowi dostała się do prestiżowej szkoły w Londynie Trinty Laban Conservatoire.

Jak zaczęła się twoja przygoda z tańcem? 
Moja przygoda z tańcem zaczęła się kiedy miałam 11 lat, w zespole tańca disco dance, gdzie występowałam przez dwa lata w blasku cekinów i w różowej peruce

Jak znalazłaś się w CBN i co wyniosłaś z lekcji tutaj? 
W CBN znalazłam się dzięki Arkowi Hrybowi i Paulinie Jędrzejczyk, których znałam z warsztatów tańca współczesnego . To były wakacje 3 lata temu, CBN jeszcze nie był wtedy CBNem , tylko po prostu zajęciami z klasyki z Natalią. A ja w sumie nie wiedziałam za bardzo co to jest balet i przyznam, że też nie do końca chciałam to tańczyć. Po prostu wszyscy moi poprzedni nauczyciele powiedzieli mi, że powinnam ćwiczyć klasykę jeżeli na poważnie myślę o tańca.


Twoje największe taneczne marzenie to...
Moje największe taneczne marzenie to tańczyć w świetnym współczesnym zespole jak Batsheva lub Ultima Vez. 

Dostałaś się do prestiżowej szkoły Trinty Laban Conservatoire w Londynie, jak wyglądały twoje przygotowania i sama audycja. 
Zanim dostałam się do Trinity po prostu ciężko ćwiczyłam i czuję że zajęcia w CBN dużo mi dały. Przed audycją jest dość długi i żmudny proces aplikacyjny przez system UCAS- trzeba napisać personal statement, wysłać listy referencyjne od nauczyciela tańca, akademickiego itd. Sama audycja to balet, taniec współczesny, creative task- czyli improwizacja i interview. Audycja została przeprowadzona w formie warsztatów podczas których byliśmy oceniani przez czterech nauczycieli.


Za czym najbardziej będziesz tęsknic, wyjeżdżając do Londynu? 
Będę tęsknić za moją rodziną i przyjaciółmi i jeszcze za wspaniałym lasem który jest obok mojego domu .

Czy po ukończeniu szkoły planujesz wrócić do Polski?  
Nie wiem jeszcze, życie pokaże .

Gdzie widzisz siebie za 10 lat?
Za 10 lat widzę siebie tańczącą na wielkich scenach, chcę też mieć już wtedy dziecko i męża.
 


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz